Facebook Google+ Twitter

Własna firma, co z księgowością?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-09-16 09:03

Zakładasz własną działalność gospodarczą i nie wiesz co wybrać, czy zdecydować się na własną księgowość, czy wybrać usługi biura księgowego?

Którakolwiek osoba, która zakłada własną działalność, staje przed problemem: w jaki sposób prowadzić swoje księgi rachunkowe, a dokładniej czy zając się tym samemu, czy zlecić to na zewnątrz biurze rachunkowemu. Kwestia niby błaha, ale to jednak nie jednemu przysporzyła garba.

Pierwsza możliwość jest dobra, dla ludzi posiadających chociaż minimum wiedzy z takiego zakresu, bo jeśli ktoś nie wie nic, to będzie potrzebował minimum kilkunastu tygodni na naukę, a i tak z pewnością spotka ogromną ilość zagwozdek i będzie musiał wyszukiwać odpowiedzi.

Następne rozwiązanie, zlecić na zewnątrz, w każdym większym mieście jest od kliku do kilkudziesięciu biur rachunkowych. Większym kłopotem jest wybór tego najlepszego biura, które nie przysporzy nam tylko kłopotów. Na problem które biuro wybrać, nie odpowiem bo nie znam waszych realiów. Polecam jednak zwrócić uwagę, na to od od jakie czasu dane biuro księgowe prosperuje oraz jaką ma opinie na mieście, warto wybrać coś z polecenia. W dzisiejszych czasach wszystkie takie działalności oferujące praktycznie pełne usługi księgowe prześcigają się w ofertach aby tylko przyciągnąć klientów. Poza cennikiem polecam, zwracać uwagę na dodatkowe usługi, typu kontaktowanie się w imieniu klientów z instytucjami takimi jak: ZUS, Główny Urząd Statystyczny, czy Skarbówka.

Reasumując powyższe, polecam przemyśleć tą kwestię na spokojnie, przeanalizować kilkanaście ofert oraz sprawdzić własne umiejętności w kwestiach księgowych, każdy rok przynosi nowości, wiec jeśli 40 lat temu mieliśmy dużą wiedzę z zakresu rachunkowości, to aktualnie jest ona już w najlepszym wypadku nieaktualna.
(Piotr )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.