Facebook Google+ Twitter

Własna firma? Dowiedz się jak ją założyć

Wielu młodych, zdolnych i ambitnych nie potrafi znaleźć odpowiedniej dla siebie oferty pracy. Często też boją się założyć własny biznes- niepotrzebnie.

Obecnie wielu młodych ludzi ma problem ze znalezieniem pracy, nawet jeśli taką znajdą często nie są z niej zadowoleni. Bywa, że boją się założyć własną działalność gospodarczą, odstraszani przepełnionym rynkiem oraz wiążącymi się z tym formalnościami.

 / Fot. dreamstime.com, Editorial LicenceNie jest to wcale takie trudne. Wiele uproszczeń w tej sprawie wprowadziła nowelizacja z 31 marca 2009 r. Teraz wystarczy wypełnić jeden formularz aby firma mogła zaistnieć na rynku. W Polsce mamy wielu specjalistów w jeszcze większej ilości dziedzin, niestety mają oni często problem ze znalezieniem godziwej pracy w wyuczonym zawodzie, często czują się niedocenieni, a ich pensje są niewystarczające. Sposób aby sobie z tym poradzić jest prosty - wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę, wystarczy zacząć pracować na swoim. Jak to zrobić? To bardzo proste.

W momencie gdy zdecydujemy się na własny interes pierwszym krokiem będzie wypełnienie formularza CEIDG-1, który składa się z trzech zgłoszeń: wniosku o REGON, zgłoszenia identyfikacyjnego lub aktualizacyjnego do Urzędu Skarbowego oraz zgłoszenie płatnika składek.

Ministerstwo Gospodarki, wzór formularza

Wypełniony formularz składa się w Urzędzie Gminy. Jeśli uczynimy to osobiście przysługuje nam możliwość (bez czekania w kolejkach) wpisu do ewidencji, który dzięki nowelizacji obecnie jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Borowczyk
  • Borowczyk
  • 11.07.2012 19:57

Art dla sztuki. Żadnej, ok. jest jedna, konkretnej informacji. Mierny materiał, nawet nie słaby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.