Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25833 miejsce

Własne przedsiębiorstwo bez wychodzenia z domu!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-10 13:52

Z dnia na dzień początkującym przedsiębiorcom próbuje się ułatwiać życie. Jeszcze trzy lata temu założenie przedsiębiorstwa wymagało kilku dni spędzonych w samochodzie i sporej dawki cierpliwości podczas wizyt w instytucjach samorządowych.

Obecnie – przynajmniej w teorii - wystarczy kilka podpisów, dokumenty przewędrują pomiędzy urzędami; potrzeba (podobno) dziesięciu dni, żeby dopełnić niezbędnych formalności. To spora zmiana. Przecież jeszcze niedawno często słyszało się, że ktoś rezygnuje z prowadzenia działalności gospodarczej właśnie z powodu olbrzymiej ilości niezrozumiałych regulacji administracyjnych. Obecnie nieco trudniej czuć się zniechęconym przez ten element urzędowej infrastruktury. Badania wskazują zresztą dość jasno, że – od strony obostrzeń formalnych - przeciętnemu Iksińskiemu łatwej wystartować w świat biznesu.

Wszyscy wiemy jednak doskonale, że zarejestrowanie działalności to dopiero początek. No dobra, przedsiębiorstwo można łatwo zalegalizować: ale co z wszystkimi opłatami, podatkami, niezbędnymi poradami prawnymi, księgowością, korespondencją? Okazuje się, że i tutaj wzrasta liczba udogodnień. Oczywiście, nie jest nawet trudno zgadnąć: narzędziem, które zrewolucjonizowało prowadzenie własnego biznesu, stała się sieć. Księgowość? Proszę bardzo! Zdalne serwisy, takie jak wfirma.pl albo ifirma.pl, zapewniają funkcjonalności, niezbędne do prowadzenia biura. Zintegrowany system fakturujący, zautomatyzowana księga przychodów i rozchodów, panel do zarządzania kadrami... nawet laik szybko połapie się we wszystkich możliwościach. Porady prawne? Żaden problem! Internetowa wyszukiwarka jest na podorędziu, a sztaby prawników gotowe są przygotować opinię. Koszty są małe, efekty – najzupełniej satysfakcjonujące.

Okej, przedsiębiorstwo zatem działa – ale musimy zrobić jeszcze krok dalej. Przecież wciąż są elementy, które wymagają od nas sporej inwestycji czasu. Ot, choćby korespondencja. Ale i tu zmieniające się prawodawstwo uelastycznia możliwości działania. Stosy faktur VAT, jeszcze niedawno spływające na biurko, teraz zastąpione są wygodnymi, cyfrowymi odpowiednikami, zazwyczaj niewymagającymi nawet podpisu. Dlaczego to możliwe? Właśnie dlatego, że liczne modyfikacje prawne – na szczęście – coraz częściej mają na celu udrożnienie elektronicznej komunikacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.