Facebook Google+ Twitter

Własne zdanie na żądanie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-01-24 08:50

Przejrzałem listę zgłoszonych blogerów w konkursie na Bloga Roku 2008 Wiadomości24.pl. Jestem zdruzgotany. Miażdżąca większość jest o polityce i mediach.

Czy naprawdę polityka i media to tak interesujące sfery, że wszyscy to komentują? Myślę że nie. Wydaje mi się, że każdy tak ochoczo chce pisać o polityce i mediach bo, gdy autorzy ciągle oglądają telewizję a w niej ciągle widzą politykę to tak ciągle piszą nowe artykuły na bloga. Nie mogąc sobie odpuścić żadnej okazji do skrytykowania najnowszej propozycji rządu czy też zachowania się opozycji. Jak jeszcze Palikot coś zrobi - to słowa same cisną się na usta - trzeba o tym napisać! Dla każdego z tych blogerów nagle własne zdanie, na każdy temat poruszany w mediach, zaczęło być życiową pasją. Spędzanie czasu ograniczyło się do codziennego wchodzenia po kilka razy na portal z newsami i włączenia całej prawdy całą dobę.

Autorom tych wszystkich blogów należy wylać kubeł zimnej wody na głowę. Może się obudzą? Sen, że pewnego dnia pod artykułem swój komentarz odda kilka tysięcy osób a blog będzie najpopularniejszy w kraju nigdy się nie spełni. Ludzi tak naprawdę kompletnie nie obchodzi polityka. Czy tak naprawdę obchodzi Cię co sądzi Palikot o ostatnich poczynaniach PO i PiS? Fascynuje Cię informacja o coraz większym poparciu dla Radosława Sikorskiego? A może nie możesz się doczekać milionowej informacji o kolejnym wypadku i tragedii? Francuski minister: jestem homoseksualistą - no to jest dopiero temat na kolejną porcję na Blogu!

Prawdziwe życie nie rozgrywa się na antenie telewizji na żywo. Tym bardziej w internecie. Może po pracy, między domowymi obowiązkami, zamiast internetu i telewizji wybrać się na spacer, poobserwować otoczenie, które może natchnąć do ciekawszych opisów na blogu? Codzienne przesiadywanie przed komputerem i telewizorem może sprawić, że życie ucieknie nam przez palce. Najlepsze lata swojego życia zostawimy w historii przeglądarki internetowej.

Kamil Gopaniuk, który się obudził i bloga już dawno skasował

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Dlaczego nie komentować tego co powiedział Palikot?
jak uciec od komentowania tego co wokół, jak nawet budowa nowej ścieżka rowerowej czy kamery monitoringu to jest wydarzeniem... politycznym w takim małym mieście.
Eeeech, życie jest piękne...a jeśli to życie z probówki?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.01.2009 18:01

Jedyne, co tu można komentować, to komentarze do felietonu Kamila, który nie zasługuje na jakieś szorstkie opinie. Oburzają się tylko ci, którzy piszą blogi, bo nagle okazuje się - taka treść jest zawarta w felietonie - że oni sami wpadli w gębę. Felieton z założenia ma kąsać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Połajanka dla Janka.
Jakkolwiek brzydko to brzmi, zawsze chodzi o uzyskanie i przetworzenie informacji.
Źródło jest najmniej istotne. Ważny jest końcowy efekt.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.01.2009 15:59

Nie będę polemizować. Swoje zdanie wyraziłem w felietonie

Komentarz został ukrytyrozwiń

A Pan, panie Autorze stanowi jakiś wzorzec, do którego powinniśmy równać? Mam nie komentować, bo Pan nie komentuje? Faktycznie czegoś nie rozumiem.;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.01.2009 14:32

Panie Berg źle mnie Pan trochę zrozumiał ;) Chodziło mi o to, żeby nie komentować na blogach co powiedział Palikot, najnowszych sondaży, etc. Ja sam lubię politykę ale nie komentuje już jej. I o tym to było :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bartoszewskiego należy piętnować? A to mi dopiero news.;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autorze, ma pan częściowo racje, ale zapomina pan o tym, ze każdy z nas pisząc tutaj ma nadzieje na zauważenie opisanego problemu i na kształtowanie opinii publicznej.

Tutaj spotyka się blogerów, którzy uznają panów Palikota i Bartoszewskiego za idoli i wynoszą ich na ołtarze, ponieważ maja nadzieje również zajść daleko z taka właśnie mentalnością i kultura Nikodema Dyzmy. Tacy ludzie, to jest ta nasza otaczająca nas rzeczywistość. To właśnie trzeba piętnować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie na przykład bardzo obchodzi to, co powie Palikot i nie uważam, że dlatego, że mnie obchodzi, jestem gorszy od tych co to ich nie obchodzi. Ludzi obchodzi polityka. Tak jak obchodzą dzieci, moda i inne rzeczy. Mnie na przykład najmniej obchodzą relacje osób, które wracają po pracy do domu i piszą na blogu o swoim nudnym życiu. Już lepiej gdy piszą co smacznego ugotowali na obiad, wtedy mogę upichcić to samo, zjeść i mieć z tego jakiś pożytek. Mało jest takich, którzy o nudnym życiu piszą ciekawie. Co mi po czytaniu o ciekawym życiu akwizytora dolnopłuków? Że życie prawdziwsze niż Palikota? Może i prawdziwsze, ale śmiertelnie nudne. I nie moje. Każdy pisze o tym, co go fascynuje. Mnie fascynują piersiówki i Palikot, i o tym piszę. A to, że Ciebie Autorze fascynuje to o czym nie piszą blogów inni, to Twoja sprawa i nic mi do tego. Dlatego tylko nie dałem minusa za kiepski artykulik.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.