Facebook Google+ Twitter

Właśnie ruszyła nowa edycja "Lodołamaczy"

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-02-11 10:09

Niepełnosprawni potrzebują pracy bardziej niż inni. Są firmy, które przełamują lody i stereotypy.

Martyna Mucha jest aktywna zawodowo. Wśród niepełnosprawnych to wyjątek / Fot. Tomasz HołodWe Wrocławiu żyje ponad 80 tysięcy osób niepełnosprawnych. W całej Polsce - 5,5 mln. Jedynie co dwunasta pracuje.

Martyna Mucha ma szczęście, bo zawodowo zajmuje się marketingiem w firmie ABC-Service we Wrocławiu. Jeździ na wózku inwalidzkim i - jak przyznaje - nie było jej łatwo. Zwłaszcza w konkurencji z młodymi, zdrowymi i dyspozycyjnymi ludźmi.

- Był taki moment, kiedy w podaniach o pracę pomijałam informację o tym, że jestem osobą niepełnosprawną - przyznaje Martyna Mucha. - Wtedy miałam wiele telefonów. Kiedy przyjeżdżałam na rozmowę kwalifikacyjną, pracodawcy rezygnowali bez podania przyczyny - opowiada. Teraz jest zadowolona i nie myśli o zmianie firmy.

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych pomaga takim ludziom jak pani Martyna. Sama jest największym związkiem pracodawców, który skupia prawie 600 firm i instytucji zatrudniających ponad 35 tys. niepełnosprawnych w całej Polsce.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.