Facebook Google+ Twitter

Właśnie ty możesz wypisać ich z więzienia!

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2009-12-09 17:06

W najbliższą sobotę również ty możesz włączyć się do akcji Pisania Listów w Obronie Praw Człowieka organizowanej przez Amnesty International.

Start o godzinie 12 w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG (Galeria nad Brdą) ul. Królowej Jadwigi 14 (tam pisanie potrwa do godz. 24). Jednocześnie od godz. 18 zorganizowane będzie miejsce w Klubie Mózg - ul. Gdańska 10, gdzie będzie można pisać listy aż do zamknięcia Klubu. W Galerii nad Brdą od godziny 14 przewidziany jest pokaz filmów dotyczących praw człowieka.
W tym roku, jeżeli się włączysz do akcji, możesz pomóc między innymi tym osobom:

Rita Mahato, Nepal
Rita Mahato ma 30 lat. Mieszka i pracuje w regionie Siraha, w południowo-wschodnim Nepalu. Świadczy pomoc medyczną kobietom, które doświadczyły przemocy. Wielokrotnie grożono jej śmiercią i gwałtem, jeżeli będzie kontynuować swoją pracę. Będziemy domagać się zapewnienia jej bezpieczeństwa.

Nguyen Van Dai, Wietnam
Nguyen Van Dai ma 40 lat. Jest prawnikiem i obrońcą praw człowieka. W maju 2007 roku został skazany na 5 lat więzienia za prowadzenie "wrogiej propagandy przeciwko państwu". Uważamy go za więźnia sumienia i będziemy domagali się jego natychmiastowego zwolnienia.

-----
Stanisław Gazda
http://bydgoszcz.naszemiasto.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.