Facebook Google+ Twitter

"Własność znana jako Judy Garland " nadal zachwyca w Capitolu

"Własność znana jako Judy Garland" z Hanną Śleszyńską w roli tytułowej, to spektakl, w którym komizm i powaga dozowane są w idealnych proporcjach, co umożliwia widzowi zrelaksowanie się, a zarazem skłania do refleksji.

Plakat ze spektaklu. Fot. mat. Teatr Capitol / Fot. Fot. mat. Teatr CapitolJest 25 marca 1969 roku. Kopenhaga. Garderoba Judy Garland. Za kilkadziesiąt minut uwielbiana przez tłumy gwiazda wyjdzie na scenę i rozpocznie się ostatni w jej życiu koncert.

JUDY GARLAND reż. Sławomir Chwastowski, na zdj. Hanna Śleszyńska, fot. Grzegorz Adamski Fot. mat. Teatr Capitol / Fot. Grzegorz Adamski / mat. Teatr Capitol22 czerwca, a więc już trzy miesiące później, życie 47-letniej Judy, matki Lizy Minnelli, dobiegnie końca. Zostanie znaleziona przez dopiero co poślubionego męża, Deansa, martwa, w łazience wynajmowanego przez nich domu, a Koroner stwierdzi, że przyczyną śmierci było nieostrożne przedawkowanie barbituranów.

Garderoba to miejsce, gdzie Judy, nim rozbłysną reflektory, a ona sama stanie się gwiazdą, własnością wytwórni i tłumów, jest sobą - kobietą ogarniętą problemami, chorobami, brakiem wiary w siebie, uzależnieniem i samotnością. Tu z dala od realnego świata dopadają ją rozterki, wspomnienia i wychodzą na jaw trzymane dotąd w tajemnicy mroczne sekrety, które zawładnęły nie tylko jej ciałem, ale i duszą.

JUDY GARLAND reż. Sławomir Chwastowski, na zdj. Hanna Śleszyńska, fot. Grzegorz Adamski Fot. mat. Teatr Capitol / Fot. Grzegorz Adamski / mat. Teatr CapitolSztuka posiada również wątki komediowe. To dzięki nim, zasiadając na widowni Teatru Capitol, uczestniczymy w przedstawieniu pełnym sprzeczności i zaskakujących zwrotów akcji. Bywają momenty, gdy na sali wybuchają jeszcze spóźnione salwy śmiechu, a na scenie toczy się już kolejny dramat, czy rozbrzmiewa świetnie przez Hannę Śleszyńską wykonane "By myself", w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.