Facebook Google+ Twitter

Wlk. Brytania: Aresztowani ekolodzy wypuszczeni z aresztu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-14 15:41

Sąd w Nottingham w Wielkiej Brytanii zwolnił bez kaucji ponad stu obrońców środowiska, aresztowanych wczoraj w pobliżu wielkiej elektrowni węglowej w środkowej Anglii. Policja zarzuca im, że zawiązali spisek w celu zamknięcia elektrowni, co mogło zagrozić bezpieczeństwu jej załogi.

W akcji wzięło udział ponad 200 policjantów, którzy otoczyli wiejską szkołę pod Nottingham, gdzie nocowało 114 aktywistów i wywiozło ich skutych kajdankami. Obrońcy środowiska już od 2 lat domagają się zamknięcia elektrownia Ratcliffe-on-Soar należącej do niemieckiego koncernu E-on.

Nikt nie przyznał się wprawdzie do planowanej akcji, ale Bob Andrews z organizacji Eastside Climate Action nie krył w rozmowie z BBC, że pochwala ideę obywatelskiej akcji zamknięcia siłą elektrowni. - Rząd i E-on sami nie robią nic w kwestii zmian klimatycznych, więc - jak zwykle - ludzie muszą wziąć sprawę we własne ręce - dodał. Przywołała ponadto badania naukowe, według których spalanie paliw kopalnych jest szkodliwe dla zdrowia i otoczenia.

Rzecznik koncernu E-on określił taki radykalizm jako nieodpowiedzialny, mówiąc, że czysta, zielona energetyka już się rodzi, ale takiego skoku nie da się zrealizować z dnia na dzień. Według rzecznika, nagłe zamknięcie naszych elektrowni spowodowałoby rozchwianie gospodarki i napięcia społeczne.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.