Facebook Google+ Twitter

Wlk Brytania przeżywa kryzys najcięższy od 60 lat

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-30 07:52

Brytyjski kanclerz skarbu, Alistair Darling, przyznał w wywiadzie prasowym, że jego kraj staje prawdopodobnie w obliczu najcięższego od 60 lat kryzysu gospodarczego.

Alistair Darling powiedział dziennikowi "The Guardian", że zapaść ekonomiczna będzie "poważniejsza i dłuższa" niż powszechnie przypuszczano. Gospodarka brytyjska od pół roku drepcze w miejscu, a Bank Anglii ostrzega przed ostrym wzrostem bezrobocia. Wielkie firmy budowlane i handlowe już od kilku tygodni dokonują masowych zwolnień z pracy. Ceny nieruchomości spadły w ciągu roku średnio o 10 procent, co sparaliżowało rynek mieszkaniowy będący fundamentem brytyjskiej gospodarki.

Rząd premiera Gordona Browna planuje w przyszłym tygodniu ogłosić serię kroków mających ożywić rynek nieruchomości. Minister Alistair Darling powiedział "Guardianowi", że - jak się wyraził - Brytyjczycy "są wściekli" na Partię Pracy za jej politykę gospodarczą, która będzie kluczem do następnych wyborów.

Rząd premiera Gordona Browna w ciągu minionego roku dokonał wielu niepopularnych i nieprzemyślanych posunięć fiskalnych, z których potem był potem zmuszony się wycofać. Zbiegło się to z kryzysem na światowym rynku kredytowym, który jest na Wyspach ostrzejszy niż gdziekolwiek w Europie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.