Facebook Google+ Twitter

Wlk. Brytania: Talib o wojnie i Polakach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-23 22:29

Jeden z dowódców afgańskich talibów powiedział brytyjskiej telewizji, że polscy żołnierze proponowali mu haracz, aby nie atakował ich transportów. Mułła Nisar zpaewnił też, że NATO nie jest w stanie wygrać wojny w Afganistanie.

Wiadomości komercyjnego Kanału 4 brytyjskiej telewizji, znane z wielkiej solidności i dociekliwości, dotarły do Mułły Nisara. Opuścił on Mardżę w prowincji Helmand, gdzie oddziały koalicji prowadzą obecnie wielką ofensywę. Reporter dotarł do niego w sąsiedniej prowincji Kandahar, w wiosce nad granicą pakistańską, gdzie usłyszał, że miejscowi mudżahedini sami poradzą sobie z ofensywą.

Mułła Nisar oświadczył, że NATO nie ma szans na wygranie wojny - tak jak weśniej Rosjanie, a Amerykanie i Brytyjczycy wkrótce się wycofają, śladem Holendrów i Kanadyjczyków. Wspomniał też w pewnym momencie o łapówkach, jakie miały mu oferować polskie oddziały w prowincji Ghazni w zamian za powstrzymanie się od ataków na ich konwoje z zaopatrzeniem. Mułła Nisar powiedział, że stawka wynosiła 30 tysięcy dolarów od transportu, ale dodał: "Nazajutrz po tej ofercie zaatakowaliśmy jeden z ich konwojów i zadaliśmy im milionowe straty. Spalone ciężarówki dotąd zalegają pobojowisko".

Komentujący ten wywiad były brytyjski oficer powiedział, że tego rodzaju przechwałki talibów trzeba traktować z dużą dozą sceptycyzmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.