Facebook Google+ Twitter

Włochy: Abruzji grozi atak ze strony mafii?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-14 11:43

Rosną obawy, że na odbudowie zniszczeń, jakie spowodował w środkowych Włoszech wstrząs sejsmiczny w nocy z 5 na 6 kwietnia, zechcą zarobić organizacje przestępcze z Cosa Nostra na czele.

Ze względu na swoją historię i charakter mieszkańców Abruzja była wolna od zjawiska zorganizowanej przestępczości. Fala pieniędzy, jaka niebawem ruszy do tego regionu, będzie jednak tak wielka, że nieuchronnie ściągnie tam wszystkie włoskie mafie. Przekonany jest o tym szef krajowej prokuratury do walki z mafią Pietro Grasso. Jego zdaniem powinna temu zapobiec m. in. jawność przetargów na roboty publiczne.

Zaniepokojony jest pisarz Roberto Saviano, autor głośnej książki "Gomorra", obnażającej kulisy działalności neapolitańskiej kamorry. Na łamach dziennika "La Repubblica" ostrzega on władze samorządowe i centralne przed jej atakiem na Abruzję. "Przekleństwem trzęsienia ziemi, pisze Saviano, jest nie tylko minuta wstrząsu, ale i to, co przychodzi potem. To, co jest tragedią dla mieszkańców, okazuje się dla innych złotą żyłą. Kto naprawdę chce oddać hołd ofiarom, powinien zrobić wszystko, aby tego uniknąć" - apeluje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.