Facebook Google+ Twitter

Włochy. Akcje ratunkowe wciąż trwają

Rozpacz, załamanie, zmęczenie i nieustający strach nie opuszczają mieszkańców dotkniętej kataklizmem Abruzji. Dzisiejszej nocy nastąpił kolejny poważny wstrząs o sile 4.8 stopni w skali Richtera. Opłakuje się śmierć 207 osób. Wciąż poszukiwane są 34 osoby.

 / Fot. PAP/PERI - PERCOSSI Koniecznie przeczytaj artykuł Polacy z Abruzji wracają do kraju

O drugiej w nocy uratowano 24-letnią kobietę, która przez ponad 22 godziny była uwięziona pod gruzami domu. Podczas długiej akcji ratowniczej kobieta była w kontakcie z ratownikami. Kiedy uwolniono dziewczynę łzom radości i brawom nie było końca. Nadzieja, że pod gruzami znajdują się jeszcze żywi ludzie nie opuszcza ratowników, którzy nieustannie od ponad 24 godzin ręcznie oczyszczają teren. W sumie wydobyto spod gruzu ponad 100 żywych osób.

Pierwsza noc w Abruzji

Tej nocy nikt nie spał. Ziemia wciąż drżała. Około pierwszej w nocy nastąpił kolejny poważny wstrząs o sile 4.8 stopni w skali Richtera. Ci, których domy nie zostały uszkodzone, nie odważyli się spędzić w nich nocy. Noc była chłodna, niespełna pięć stopni. Postawione miasteczka namiotowe wypełniły się szybko i niestety nie starczyło miejsca dla wszystkich. Wiele rodzin spało we własnych samochodach. Pobliskie hotele, które zaoferowały swoje pokoje wypełniły się w mgnieniu oka. Nie zabrakło przykrych incydentów związanych z obecnością obcokrajowców, od których, mimo krytycznej sytuacji, wymagano okazania dokumentów i pozwolenia na pobyt. / Fot. PAP/ANSA

Pomoc psychologiczna

Na miejscu tragedii są obecne grupy psychologów. Ich praca koncentruje się przede wszystkim na najmłodszych, którzy najbardziej są narażeni na traumatyczne wspomnienia i ataki paniki. Oczywiście prowadzone są także spotkania z osobami dorosłymi.

Tragiczny bilans

Bilans wczorajszego trzęsienia ziemi jest przerażający: 179 ofiar śmiertelnych, 1500 rannych, 34 zaginione i ponad 70 tysięcy bez dachu nad głową. Ponad cztery tysiące ratowników bierze udział w akcji ratowniczej. Rząd przeznaczył 30 milionów euro na pierwszą pomoc. Oczekuje się na kolejne fundusze z Unii Europejskiej.


Czytaj także:
Ziemia wciąż drży w Abruzji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 07.04.2009 15:43

(+) za dziennikarska relacje "na zywo"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za szybkie i rzetelne informacje o tragedii trzecienia ziemi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.