Facebook Google+ Twitter

Włochy będą miały nowego premiera. Matteo Renzi: "Wiem jaką wagę ma to wyzwanie"

Matteo Renzi zapowiedział, że od wtorku rozpocznie konsultacje w sprawie tworzenia nowego rządu. Na najbliższe miesiące zaplanował też prace nad reformą rynku pracy, administracji publicznej i systemu podatkowego.

 / Fot. PAP/EPAMatteo Renzi, wybrany w grudniu na szefa Partii Demokratycznej, został kandydatem na stanowisko premiera po tym, jak w ubiegłym tygodniu ostro skrytykował działania dotychczasowego premiera Enrico Letty. Zarzucił mu opieszałość i nieumiejętność wprowadzenia reform oraz ratowania finansów publicznych, po czym zadeklarował gotowość objęcia stanowiska premiera. Jego propozycję poparło kierownictwo ugrupowania.

Desygnowany premier ma już za sobą rozmowę z prezydentem Giorgio Napolitano. Podczas konferencji prasowej w Pałacu Prezydenckim przedstawił kalendarz prac swego przyszłego rządu. „We wtorek zaczynam konsultacje w sprawie powołania Rady Ministrów, która przeprowadzi reformy administracji publicznej, systemu podatkowego i rynku pracy - zapowiedział Renzi.

"Poproszono mnie, abym spróbował utworzyć nowy rząd; przyjąłem to wyzwanie i mam świadomość, czego się podejmuję. W tej trudnej sytuacji wykorzystam całą swoją energię. Jutro rozpocznę formalne konsultacje" mówił Renzi.

Jak podajerepubblica.itw lutym nowy rząd ma zająć się przygotowaniem ordynacji wyborczej; w kolejnych miesiącach Renzi podejmie prace nad reformą rynku pracy, administracji publicznej i systemu podatkowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.