Facebook Google+ Twitter

Włochy. Berlusconi nie odpuści? Chce być ministrem ekonomii!

Partia Silvio Berlusconiego zawarła porozumienie z Ligą Północną w sprawie wspólnego startu w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Po ewentualnej wygranej były premier mógłby w nowym rządzie objąć tekę ministra ekonomii.

 / Fot. EPP/Attribution 2.0 Generic/Flickr.com"Habemus Papam!" - takimi oto słowy, zapożyczonymi z watykańskiej formuły wygłaszanej po wybraniu nowego papieża, Silvio Berlusconi obwieścił zawarcie koalicji pomiędzy kierowanym przez niego ugrupowaniem Lud Wolności i Ligą Północną.

Informację o porozumieniu były premier Włoch ujawnił w trakcie wywiadu na antenie jednej z włoskich stacji radiowych. Wykluczył jednak możliwość objęcia funkcji premiera w nowym rządzie. Zapytany o ewentualną kandydaturę na to stanowisko, Berlusconi stwierdził, że szefem koalicyjnego gabinetu może zostać obecny sekretarz Ludu Wolności, Angelino Alfano. "I ja mogę być ministrem ekonomii" - dodał, kolejny już raz zmieniając zdanie w kwestii swojej obecności na scenie politycznej.

Czytaj też: Wszystkie grzechy Berlusconiego


Koalicja z Ligą Północną może okazać się zbawienna dla ugrupowania Berlusconiego, któremu przedwyborcze sondaże nie wróżą najlepiej. Razem jednak obie partie mogłyby liczyć według różnych przewidywań nawet na 28 proc. wszystkich głosów.

Liga Północna uchodzi za ugrupowanie skrajnie prawicowe i eurosceptyczne. Domaga się m.in. niepodległości dla północnnej części Włoch. Jej politycy w latach wcześniejszych wchodzili w skład rządów koalicyjnych, na których czele stał właśnie Silvio Berlusconi.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bunga bunga :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten to dopiero jest "niezatapialny"!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.