Facebook Google+ Twitter

Włochy: Berlusconi wypowiedział wojnę Rupertowi Murdochowi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-30 19:58

Według włoskich mediów, premier Silvio Berlusconi wypowiedział wojnę Rupertowi Murdochowi. Tak komentatorzy interpretują decyzję rządu w Rzymie o podwyższeniu VAT-u na abonamenty na telewizję satelitarną należącą do australijskiego magnata.

Przedwczoraj włoski rząd przyjął pakiet antykryzysowy zakładający m.in. podwyższeniu tej stawki z dotychczasowych 10 do 20 procent. Decyzję tę odczuje blisko pięć milionów Włochów, którzy mają abonament na odbiór telewizji satelitarnej SKY. Jej jedynym konkurentem na włoskim rynku jest naziemna telewizja cyfrowa Mediaset, należąca do premiera, który też został natychmiast oskarżony przez opozycję o kolejny konflikt interesów.

Berlusconi odpiera ten zarzut, mówiąc, że telewizja Murdocha korzystała do tej pory z ulg podatkowych. VAT niemal na wszystko wynosi bowiem we Włoszech 20 procent i tak też jest w przypadku abonamentu Mediasetu. Ulga dla Sky-u była dziełem lewicy, podkreślił premier, a w dobie kryzysu nie może być mowy o żadnych przywilejach. Berlusconi dodał, że jego konflikt interesów jest czczym wymysłem opozycji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.