Facebook Google+ Twitter

Włochy: Bossowie mafii aresztowani

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-05 20:31

Niemal równocześnie w Palermo i Mediolanie aresztowano dwóch bossów Cosa Nostra. Obaj byli na liście 30 najgroźniejszych ukrywających się włoskich przestępców. Wiadomość o ich schwytaniu z satysfakcją przyjął premier Silvio Berlusxoni. Premier sam jednak jest oskarżany o kontakty z mafią

W ręce policji wpadli dziś przedstawiciele dwóch mafijnych pokoleń. Zatrzymany w Palermo 28-letni Giovanni Nicchi uważany jest za wschodzącą gwiazdę Cosa Nostra. Po tym, jak uniknął aresztowania w maju 2006 roku, ukrywał się, jak się dziś okazało, zaledwie kilkaset metrów od budynku sądu w Palermo. W drodze na komendę eskortujący bossa policjanci zatrzymali się przy tzw. drzewie sędziego Giovanniego Falcone, zamordowanego przez mafię w 1992 roku. Drzewo jest symbolem wszystkich ofiar mafii.

Drugim zatrzymanym, tym razem w Mediolanie, jest 74-letni Gaetano Fidanzati, kontrolujący cały handel narkotykami na północy Włoch. Wiadomość o sukcesie policji Silvio Berlusconi powitał z nieukrywanym zadowoleniem. Zdaniem premiera, to najlepsza odpowiedź władz na stawiane mu zarzutu o kontakty z Cosa Nostra.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.