Facebook Google+ Twitter

Włochy – były bankier Watykanu drży o życie. Tajemnice tajnej teczki

Od dłuższego czasu wychodziły na światło dzienne tajemnicze wieści płynące zza Spiżowej Bramy, które lud boży we Włoszech, a przez media na całym świecie, z ogromnym zaciekawieniem i niedowierzaniem czytał i słuchał. Coś szczególnego wie były bankier Watykanu.

Jednym z Dziesięciu przykazań Boskich jest "Nie kradnij". Z przestrzegania go na co dzień, rozliczają się przed kapłanem grzesznicy na całym świecie. Ciekawe jak, kiedy i komu powierzy swoje tajemnice spowiedzi były szef watykańskiego banku Ettore Gotti Tedeschi?

Niedawno stracił posadę, a w dodatku istnieją poważne podejrzenia, iż mógł mieć dowody na to, że bank watykański był zamieszany w malwersacje finansowe. Teraz – jak pisze Gazeta.pl, powołując się na "The Daily Beast", 67-letni były bankier boi się o życie. Bo coś w tym "świętym" życiu za Spiżową Bramą, najdelikatniej mówiąc – sknocił. Policja podejrzewa, że były bankier Watykanu, coś szczególnego wie, a być może również ma.

Tajemnica chroni tajemnicę

Zwolniony z pracy były szef banku, Ettore Gotti Tedeschi, w kilka dni później miał przyjemność gościć w swoim domu, niespodziewanych gości mundurowych. Według - gazeta.pl, która powołuje się na "The Daily Beast", "policjanci szukali rzekomo dowodów na niejasne transakcje włoskiej państwowej firmy zbrojeniowo-lotniczej Finmeccanica".

Jak na razie,Tedeschi, nie został aresztowany, a włoska policja twierdzi, że sprawa firmy zbrojeniowo-lotniczej Finmeccaniki, absolutnie "nie ma związku z sytuacją Ettore Tedeschiego w Watykanie". Nie mniej jednak policja nie ustaje w poszukiwaniu tajemniczej prawdy o watykańskim banku i firmy Finmeccanika.

W domu bankier miał kwity na Watykan?


Przeszukanie w domu bankiera nie poszło na marne. Można powiedzieć – było owocne. Podczas przeszukiwania policja odkryła prawdziwy skarb. Znalazła dowody, które "świadczą o powiązaniach Watykanu z wątpliwej legalności transakcjami finansowymi i różnymi postaciami o jeszcze bardziej wątpliwej reputacji". "Wśród dokumentów ma się m.in. znajdować tajne dossier bankiera, które kompletował - jak mówił przyjaciołom - "na wypadek, gdyby coś mu się stało".

Zdaniem prasy włoskiej, na którą powołuje się "Daily Beast" ("DB"), a także Gazeta.pl - "dossier Tedeschiego zawiera 47 segregatorów z e-mailami od papieża, listami od kardynałów oraz notatkami i raportami ze spotkań związanych ze sprawami watykańskiego banku. Jak podaje "DB", Ettore Tedeschi zamierzał "doręczyć dokumenty bezpośrednio papieżowi".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 12.06.2012 16:08

W Italii było i jest dużo takich nieuczciwych afer. Jest powiedzenie,że Włoch nie oszuka tylko własnej rodzonej matki. W tej starej,gdyż rzymskiej kulturze pokutuje mentalność nie całkiem uczciwa,pomimo wielkiego wkładu do światowego dziedzictwa wielowiekowych tradycji historycznych,w sztuce,architekturze, literaturze itd.Coraz to nowe afery będą wybuchały. Mafia wciąż jest tam aktywna i jest patologią w tym państwie nie do zwalczenia. Ma się kogo więc bać ten bankier. Zresztą nie wiadomo z kim zadarł i o co mu tak naprawdę chodziło. Spowiedź byłaby go oczyściła ale są tacy,którzy tam też prawdy nie powiedzą albo nie chodzą do spowiedzi wcale. Gdyby jednak poszedł do spowiedzi i był np.śledzony ,to i ten ksiądz byłby w niebezpieczeństwie i również musiałby mieć ochronę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.