Facebook Google+ Twitter

Włochy: Całun Turyński nie jest relikwią?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-06 14:46

Włoski naukowiec dowodzi, że Całun Turyński nie jest autentyczną pamiątką po Chrystusie i mógł być wykonany w średniowieczu.

Czy Całun powstał w średniowieczu? / Fot. wikimedia commons / http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Shroud_of_Turin_001.jpg Luigi Garlaschelli z Uniwersytetu w Pawii stworzył w warunkach domowych replikę całunu, która - jego zdaniem - niczym nie różni się od przechowywanego w Turynie oryginału.

Garlaschelli, profesor chemii organicznej, pracował wyłącznie z materiałami, które były dostępne w średniowieczu. Na twarz ochotnika położył lniane prześcieradło i wysmarował je farbą zawierającą niewielkie ilości kwasu. Wtedy na płótnie pojawiły się kontury twarzy. Potem włożył materiał do gorącego pieca, a następnie wyprał, wypalił kilka dziur i zrobił plamy z krwi. Garlaschelli twierdzi, że jego kopia jest dokładnie taka jak oryginał, szczegóły pracy ma zaprezentować w poniedziałek na sympozjum dotyczącym zjawisk paranormalnych.

Naukowcy nie są pewni kiedy powstał całun turyński; niektórzy twierdzą, że w średniowieczu, na co wskazywałyby badania metodą datowania radiowęglowego. Inni uważają jednak, że całun mógł powstać w czasach Chrystusa.

Kościół katolicki nie opowiada się za żadną ze stron sporu i podkreśla że całun - autentyczny czy nie - nie ma związku z prawdziwością nauczania Chrystusa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

> Kościół katolicki nie opowiada się za żadną ze stron sporu i podkreśla że całun - autentyczny czy nie - nie ma związku z prawdziwością nauczania Chrystusa.

Gdzie to mozna znalezc w oficjalnych deklaracjach KK?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.