Facebook Google+ Twitter

Włochy. Concorso d'Eleganza Villa d'Este 2011

Współautorzy: Łukasz Mic

W dniach 20-22 maja we włoskim Cernobbio będzie miał miejsce wyjątkowy konkurs dla miłośników najpiękniejszych zabytkowych samochodów i motocykli oraz najbardziej ekstrawaganckich nowoczesnych samochodów koncepcyjnych. Pojawią się one nad jeziorem Como.

 / Fot. BMWMiejscem tego niezwykłego wydarzenia będą wspaniałe tereny hotelu Grand Hotel Villa d'Este oraz pobliskiego Villa Erba w Cernobbio nad jeziorem Como.

Concorso d'Eleganza Villa d'Este jest jedną z najważniejszych imprez motoryzacyjnych o najdłuższej tradycji na świecie. Ten znany na całym świecie konkurs elegancji dla samochodów odbył się po raz pierwszy już w 1929 roku. I miał miejsce przez kolejne 20 lat, do roku 1949. Jego wznowienie nastąpiło w latach 90. i od tego czasu wydarzenie to przyciąga coraz większą rzeszę miłośników. Dlaczego tak się dzieje? Z pewnością za sprawą pięknej okolicy, a przede wszystkim elegancji, oryginalności i stanu zachowania cennych samochodów startujących w konkursie.

Rolls-Royce Phantom II Special Town Car, Brewster, 1933 / Fot. BMWWedług Karla Baumera, dyrektora grupy BMW Group Classic: "Tradycja tego typu może przetrwać wyłącznie dzięki nieustającemu rozwojowi, inaczej mówiąc, jest ona kwestią kultywowania tradycji zmian". Dlatego w 2002 roku została wprowadzona nagroda za najlepszy samochód koncepcyjny. Ale to nie jedyne zmiany - nastąpiło także rozpoczęcie Design Talk oraz otwarcie Concorso dla szerszej publiczności w dzień otwarty, który przypada w niedzielę.

Od chwili przywrócenia konkursu stałym gospodarzem tego wydarzenia motoryzacyjnego jest Dott - Jean-Marc Droulers, przewodniczący Villa d'Este S.p.A. Jak sam mówi: "Wraz z BMW stale rozwijaliśmy Concorso, mając na uwadze utrzymywanie jego wyjątkowej natury bez ulegania arbitralności".

Alfa Romeo TZ2 Coupé, Zagato, 1965 / Fot. BMWTegoroczny konkurs wprowadzi 4 kluczowe zmiany: nowy termin imprezy, przypadający na koniec maja, drugi dzień otwarty w sobotę, pierwszy Concorso d'Eleganza Villa d'Este dla motocykli oraz sprzedaż ekskluzywnych samochodów (w ramach aukcji prowadzonej przez RM Auction). Do wprowadzenia drugiego dnia otwartego przyczyniło się duże zainteresowanie publiczności wydarzeniami niedzielnymi. Jeśli chodzi o konkurs dla motocykli Karl Baumer tłumaczy to tym, że "BMW jest docenianym na całym świecie producentem motocykli o najdłuższej tradycji, firma ta bez wątpienia powinna więc rozpocząć konkurs dla motocykli - szczególnie ze względu na to, że jednoślady często nie zajmują czołowych pozycji w kategorii designu". Będzie pięć kategorii konkursowych oraz pozakonkursowy pokaz designu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Aha. już wiem ... przepraszam.. Dyr. grupy BMW

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kim jest Karl Baumer ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.