Facebook Google+ Twitter

Włochy: Cytrusowa batalia na koniec karnawału

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-14 22:19

Najbardziej spektakularne obchody ostatniej niedzieli karnawału we Włoszech odbyły się tradycyjnie w mieście Ivrea w Piemoncie, gdzie stoczono tradycyjną bitwę na pomarańcze. Obrażenia odniosło 149 osób.

Jak co roku organizatorzy karnawału w Ivrei tłumaczyli w mediach, że pomarańcze, którymi obrzucają się jego uczestnicy, są najgorszej jakości i nie nadają się do spożycia. Ta oryginalna zabawa, wprowadzona po II wojnie światowej, wydaje się zawsze formą nagannego marnotrawstwa. Cytrusowa batalia potrwa jeszcze w poniedziałek i wtorek, dopiero wtedy poznamy jej zwycięzców.

W Wenecji z rozstrzygnięciem konkursu na najpiękniejszą maskę nie czekano do ostatków. Wygrała go grupa Anglików, którzy przebrali się za gigantyczne szczury z Canal Grande. Oklaskiwało ich siedemdziesiąt tysięcy osób, bawiących się w niedzielę na Placu św. Marka.

Rekord frekwencji padł tymczasem w nadmorskim mieście Viareggio w Toskanii. Główną atrakcją tamtejszego karnawału są wozy z kukłami, przedstawiającymi znanych polityków włoskich i obcych. Przyjechało je tam podziwiać ponad dwieście tysięcy osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.