Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28190 miejsce

Włochy. Do kraju nie wpuszczono promu z uchodźcami z Libii

2 tys. Marokańczyków ewakuowanych drogą morską z Libii, nie wpuszczono na wody terytorialne Włoch. MSW tego kraju boi się zwiększonego napływu imigrantów.

włochy / Fot. Aotearoa/Released under the GNU Free Documentation License.Jak informuje psz.pl szef Włoskiego resortu spraw wewnętrznych wydał zarządzenie, zgodnie z którym prom z Marokańczykami nie może zacumować we włoskim porcie, zanim nie zostanie sprawdzone, kto faktycznie przebywa na pokładzie.

Warto zaznaczyć, że kapitan promu poprosił jedynie o możliwość uzupełnienia paliwa na Sycylii, zanim statek dotrze do Maroka. Jeden z maltańskich dzienników "Malta Today" pisze, że problemy tej jednostki swój początek miały już wczoraj, kiedy została ona zatrzymana przez włoską marynarkę wojenną, ponieważ rząd nie był pewien czy na pokładzie rzeczywiście znajdują się ewakuowani z Libii.

Pod koniec lutego został zerwany traktat o przyjaźni i współpracy między Włochami, a Libią zawarty w 2008 roku. W ten sposób włoski rząd chce zapobiec kryzysowi imigracyjnemu.
"Słuszne są sankcje i słowa potępienia, ale Europa musi też wziąć na siebie odpowiedzialność za kryzys" - powiedział włoski minister obrony Ignazio La Russo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

kaz
  • kaz
  • 15.03.2011 15:52

Berlusconi, co ty robisz, tyle atrakcyjnych arabek się pozbawiasz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.