Facebook Google+ Twitter

Włochy. Dzień pamięci o ofiarach terroryzmu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-09 21:15

Włosi obchodzili dziś po raz pierwszy dzień pamięci o ofiarach terroryzmu. W czasie spotkania z rodzinami 378 ofiar prezydent Giorgio Napolitano jednoznacznie potępił publiczne wystąpienia byłych terrorystów.

Obchody przypadły w 30. rocznicę zamordowania lidera chrześcijańskiej demokracji Aldo Moro przez czerwone brygady. Jego ciało odnaleziono 9 maja 1978 roku w centrum Rzymu. Wcześniej był on przez 55 dni więziony.
Rano prezydent Napolitano złożył wieniec w miejscu, w którym odnaleziono ciało Moro. Na głównej uroczystości w Kwirynale pojawiła się między innymi córka zamordowanego polityka, Agnese.

"Śmierć Aldo Moro była tragedią dla całego kraju", powiedział prezydent Napolitano, który potępił wszelkie przejawy odradzania się ideologii komunistycznej i nazistowskiej. Skrytykował także publiczne wystąpienia byłych terrorystów. "Nie powinno być publicznych trybun dla podobnych osobników" - zaznaczył prezydent.
Przed spotkaniem Giorgio Napolitano otrzymał list od rodzin ofiar, które skarżą się, że zostały całkowicie zapomniane przez państwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.