Facebook Google+ Twitter

Włochy i Francja – nowy kierunek dla polskich żeglarzy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-08-26 16:04

Rejs za granicą, to gwarancja pięknej pogody, lazurowej wody i niesamowitych wrażeń. Zabiegani i zapracowani nie możemy pozwolić sobie na wypoczynek w Polsce, gdzie pogoda często płata figle.

Polacy coraz częściej na swój urlop wybierają ciepłe morza. Najwięcej rodaków można spotkać w Chorwacji. Split i Zadar to miasta, z których najczęściej startują rejsy. Oprócz dużych miejscowości na turystów czekają tam małe wysepki i klimatyczne porty. Niestety Chorwacja z roku na rok stacje się coraz bardziej zatłoczona i droga.

„Tym, który chcieliby poznać inne rejony Morza Śródziemnego polecamy Włochy”- mówi specjalista ds. czarterów serwisu e-lines.pl. „Wybrzeże morza Tyrreńskiego, region Toskanii to niesamowite miejsce, a port w Punta Ala to spokojna i komfortowa przystań wypadowa do dalszej żeglugi (na tyle mała, że nie wpływają do niej promy). W sezonie żeglarskim w miasteczku odbywają się znane regaty organizowane przez Punta Ala Yacht Club, przyciągają one żeglarzy i motorowodniaków z całej Europy”.

„Żeglarzom, którzy chcą się zabawić (szalony karnawał) i poczuć odrobinę luksusu proponujemy czartery na Lazurowym Wybrzeżu w Saint Tropez” – przekonuje Anna Niwecka z jednej z firm organizujących tego typu wypoczynek. Piękny port (w nim liczne ekskluzywne jednostki), klimatyczne kawiarenki, a wśród turystów znane gwiazdy kina i muzyki, tworzą niesamowity klimat tego miejsca. Życie miasta toczy się wokół portu, nie trzeba schodzić z jachtu, żeby być w najbardziej interesującej części Saint Tropez. Miasto znane jest z licznych plaż nudystów, w sezonie zapełnionych przez turystów po brzegi. Rozpoczynając rejs w Saint Tropez warto zaplanować trasę do Nicei, by przespacerować się tam znanym 7 kilometrowym bulwarem czy do Cannes, gdzie chodź na chwilę można stanąć na czerwonym dywanie i poczuć się jak aktorzy podczas festiwalu filmowego.

Planując żeglarski wypad, warto zasięgnąć opinii ekspertów, odwiedzać różne miejsca, te mniej znane porty czy piękne kurorty niekoniecznie odwiedzane jedynie przez naszych rodaków. Wyjeżdżamy za granicę by poznać kulturę danego regionu, lokalne zwyczaje oraz mieszkańców, Wśród polskich biur organizujących rejsy brak oferty do tych zakątków Europy. Idealnym rozwiązaniem staje się samodzielny (lub ze skipperem na pokładzie) czarter jachtu.
(Luiza Farkash)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.