Facebook Google+ Twitter

Włochy. Imigrant na celowniku

Od dzisiaj włoscy lekarze mają obowiązek donosić policji o nielegalnych imigrantach, którzy zgłoszą się do nich jako pacjenci. Tak przewiduje nowa ustawa o bezpieczeństwie publicznym, która oburzyła świat medyczny.

Według nowej ustawy, zaproponowanej przez Legię Północną, lekarz pracujący w publicznych ośrodkach zdrowia ma obowiązek informować policję o swoich pacjentach, którzy nie posiadają pozwolenia na pobyt. Ustawę skrytykowała opozycja i świat medyczny. Lekarze twierdzą, że jest to naruszenie tajemnicy lekarskiej, jak również praw człowieka, nie wspominając o konstytucyjnym prawie do ochrony zdrowia.

Do dziś prawo z korzystania z usług medycznych mieli wszyscy obywatele przebywający na terenie Włoch. Imigranci, nieposiadający pozwolenie na pobyt mogli zgłosić się do przechodni i poprosić o tymczasową książeczkę zdrowia, która upoważniała ich do odbycia wizyt lekarskich, wykonania badań i uzyskania recept. Na pogotowiu udzielano pomocy wszystkim, bez względu na status. Miało to na celu: po pierwsze zlikwidowanie “żerowania” na imigrantach, którzy w obawiając się problemów udawali się do lekarzy prywatnych i bez sprzeciwu płacili wysokie stawki. Po drugie, wyeliminowanie nielegalnych gabinetów lekarskich, takich jak np. ginekologii, gdzie dokonywano zabiegów aborcyjnych. I w końcu - niedopuszczenie do rozszerzania się chorób zakaźnych.

Jednak to nie koniec nowości dotyczących obcokrajowców. Ustanowiono również, że imigranci, którzy dostali dokument nakazujący deportację i pomimo tego wciąż przebywają na terenie Włoch, mogą zostać skazani na karę do 4 lat więzienia.
Imigrantka w Bolonii / Fot. PAP/GIORGIO BENVENUTI
Obywatele spoza Unii Europejskiej starający się o zalegalizowanie pobytu, w momencie złożenia wniosku o pozwolenie na pobyt będą musieli zapłacić od 80 do 200 euro, nie mając gwarancji pozytywnego rozpatrzenia wniosku.

Jednak istną nowością będzie pozwolenie na pobyt na punkty! Według projektu Legii Północnej, każdy imigrant będzie miał 10 punktów i - tak, jak przy prawie jazdy - każde wykroczenie będzie powodowało obniżenie ich liczby. W momencie, gdy się skończą imigrant zostanie wydalony z Italii. Szczegóły zostaną dopracowane w przeciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Podobna idea narodziła się już rok temu, kiedy to polityk z Treviso, członek Legii Północnej Giorgio Bettio postulował wprowadzenie swoistej kwarantanny dla imigrantów. – Imigranci, którzy chcą się zameldować, jeśli spełniają wszystkie warunki ku temu, powinni być pod obserwacją przynajmniej przez 6 miesięcy. Specjalnie powołana komisja powinna kontrolować ich przemieszczenia i czerpać informacje o ich zachowaniu i trybie życie nawet od sąsiadów. Jeśli obcokrajowiec w tym okresie „zda egzamin” - może zostać. W przeciwnym razie powinien być jeszcze obserwowany przez 3 miesiące i ewentualnie wydalony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Wróć do poprzedniej wersji zdjęcia, proszę.

A Liga Północna - jest organizacja skłaniająca sie bardziej do Austrii i niestety, faszyzująca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, nowe zdjecie... i chyba rzeczywiscie za powazne...namowili mnie na zmiane, ale wkrotce powroce do poprzedniej wersji >))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nowe, nowe! Jakieś takie poważne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

O rany! ale sie zabrali Włosi do roboty.
Autorka zasewowała nam też spory kawałek ciekawych informacji.


PS. Aniu. nowe foto. czy mnie wzrok myli? ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.