Facebook Google+ Twitter

Włochy: Już 700 tysięcy ludzi chorowalo na grypę A/H1N1

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-07 22:10

Już siedemset tysięcy Włochów, z tego 200 tysięcy dzieci poniżej czternastego roku życia, chorowało na grypę A/H1N1 - informują włoskie władze sanitarne. Liczba ofiar śmiertelnych pandemii wzrosła do 32.

Niemal wszyscy zmarli, zapewniają władze, cierpieli na inne, niekiedy chroniczne schorzenia. Tylko w przypadku dzieci mówić można o zabójczych skutkach wirusa A/H1N1. Nowa grypa, w przeciwieństwie do sezonowej, atakuje głównie ludzi młodych, a nie w podeszłym wieku.

Duże wrażenie na opinii publicznej zrobiły wyniki sondażu wśród pracowników służby zdrowia. Wynika z niego, że 44 procent lekarzy i aż 80 procent pielęgniarek nie zamierza szczepić się przeciwko nowej grypie. Być może zmienią zdanie po wiadomości, że dwaj lekarze rodzinni, którzy się nie zaszczepili, zarazili się nią w Rzymie od swoich pacjentów.

Ponieważ kierowana centralnie kampania szczepień przebiega niezbyt sprawnie, aptekarze stołecznego regionu Lacjum wyrazili gotowość rozdawania bezpłatnie szczepionek osobom, które przedstawią receptę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.