Facebook Google+ Twitter

Włochy: Karabinierzy aresztowali członków kamorry

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-01 17:11

W ciągu jednej doby karabinierzy aresztowali członków kierownictwa jednego z klanów neapolitańskiej mafii - kamorry. Należeli do niego trzej bracia Russo, znajdujący się na liście najgroźniejszych przestępców poszukiwanych przez włoski wymiar sprawiedliwości.

Zatrzymany dziś w okolicach Neapolu 62-letni Pasquale Russo był zaocznie skazany na dożywotnie więzienie za szereg zbrodni z zabójstwem włącznie. Ukrywał się przez szesnaście lat.

Jego młodszego brata, 51-letniego Salvatore, aresztowano wczoraj po trwających blisko piętnaście lat poszukiwaniach. Razem z Pasqualem w ręce karabinierów wpadł też najmłodszy z braci Russo, 47-letni Carmine, który ukrywał się dwa lata.

Wszyscy trzej stali na czele groźnego klanu kamorry, stosującego metody sycylijskiej Cosa Nostra. Ich specjalnością było wymuszanie haraczu. Dochody z tego procederu lokowali w legalnej działalności gospodarczej, głównie handlu i nieruchomościach.

Zadowolony z kolejnego ciosu zadanego neapolitańskiej mafii jest minister spraw wewnętrznych Roberto Maroni, który już wczoraj zapowiadał, że kamorra jest w potrzasku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.