Facebook Google+ Twitter

Włochy: Mafijna kryjówka, a w niej 10 mln fałszywych dolarów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-21 11:50

W mieszkaniu jednego z członków Cosa Nostra w Palermo znaleziono dziesięć milionów dolarów oraz kilka sztuk broni i amunicję. Po bliższym sprawdzeniu okazało się, że pieniądze są fałszywe.

Siedem milionów w banknotach studolarowych znaleziono w garażu jednego z bossów, trzy miliony w mieszkaniu jego ciotki. Pieniądze schowane zostały, jak się przypuszcza, na tak zwaną czarną godzinę. Miała nią być wisząca od jakiegoś czasu w powietrzu mafijna dintojra.

Od kiedy, w końcu ubiegłego roku, policja rozbiła naradę bossów, której celem był wybór nowego kierownictwa Cosa Nostra, wszystkie jej klany szykowały się do walki o przywództwo. Jaką rolę miały w niej odegrać miliony dolarów, do tego fałszywych, na razie nie wiadomo.

Łatwiej domyślić się przeznaczenia znalezionych razem z pieniędzmi trzech strzelb, pistoletu, kilku tysięcy sztuk amunicji oraz jednego munduru karabiniera.

Wykrycie mafijnej kryjówki w Palermo było możliwe dzięki współpracy z wymiarem sprawiedliwości jednego z członków Cosa Nostra.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.