Facebook Google+ Twitter

Włochy mają 200 miliardów euro długu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-23 20:28

Włoski skarb państwa jest winien 200 miliardów euro firmom, które realizują zamówienia administracji publicznej. Okres oczekiwania na zapłatę wydłużył się z ustawowych 60 do 180 dni, a nawet bardziej.

Państwo nie wywiązuje się ze zobowiązań w momencie, gdy rząd zapowiada poważny program złagodzenia skutków światowego kryzysu finansowego. Premier Silvio Berlusconi zaklina Włochów, by nie zmniejszali konsumpcji. Tymczasem tysiące średnich i małych przedsiębiorstw coraz dłużej czeka na pieniądze od państwa. Jednym z sektorów, który odczuwa to najboleśniej, jest budownictwo. Przedsiębiorcy budowlani z Kampanii na południu kraju, gdzie okres oczekiwania na uregulowanie płatności przez władze wynosi już 20 miesięcy, złożyli skargę w Brukseli. Tak długa zwłoka jest naruszeniem unijnych przepisów.

W trudnej sytuacji jest minister administracji publicznej Renato Brunetta. Przyznał, że na nic nie zdadzą się apele rządu do banków, by nie ociągały się z przyznawaniem kredytów, gdy największym dłużnikiem przedsiębiorców jest państwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.