Facebook Google+ Twitter

Włochy: Manifestacja antyrządowa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-25 08:30

Co najmniej milion osób ma wziąć udział w antyrządowej manifestacji, zorganizowanej w Rzymie przez opozycyjną partię demokratyczną pod hasłem "Ratujmy Włochy".

Jej lider, Walter Veltroni, który przegrał kwietniowe wybory parlamentarne, spodziewa się masowego udziału
wszystkich, którzy niezadowoleni są z rządów Silvio Berlusconiego.

Walter Veltroni ma nadzieję, że zapowiedziana już w czerwcu manifestacja przyciągnie zarówno zwolenników skrajnej lewicy, z którą partia demokratyczna rozstała się przed wyborami, jak i młodzież - szkolną i akademicką - protestującą w tych dniach przeciwko rządowej reformie oświaty.

Partia demokratyczna pragnie być wiodącą siłą opozycji, która ostatnio zaczęła się kruszyć w obliczu agresywnej polityki Silvio Berlusconiego. Premier stwierdził niedawno, że publiczne przejawy niezadowolenia są wyrazem braku odpowiedzialności za losy kraju w momencie światowego kryzysu finansowego.

Jednocześnie zagroził wysłaniem policji przeciwko protestującym studentom, a wzrost napięcia w kraju złożył na karb fałszywych doniesień prasowych. W swym przemówieniu Veltroni ma dopowiedzieć na te zarzuty, a także przedstawić program ratowania Włoch przed centroprawicą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.