Facebook Google+ Twitter

Włochy: Manifestacja przeciwników reformy szkolnictwa wyższego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-14 22:40

W Rzymie w manifestacjach przeciwników reformy szkolnictwa wyższego wzięło udział - według organizatorów - pół miliona ludzi. Policja mówi o 30 tysiącach demonstrantów.

W akcji wzięli udział zarówno studenci, jak i pracownicy naukowi, zaniepokojeni cięciami budżetowymi i perspektywą przekształcenia uczelni państwowych w prywatne fundacje.

Ulicami centrum Rzymu przeszły trzy pochody, by spotkać się na centralnym Piazza Navona, gdzie przemawiali przywódcy związkowi. Młodzież ograniczyła się do wznoszenia haseł w obronie autonomii wyższych uczelni. Grupy, które niezapowiedzianie ruszyły pod gmachy parlamentu - izby deputowanych i senatu, przypominały między innymi premierowi Silvio Berlusconiemu, że jeśli udał mu się przeszczep włosów, to także jest to zasługa badań naukowych, na które teraz nie ma pieniędzy.

Pod ministerstwem oświaty kilkuset członków młodzieżówki skrajnej prawicy manifestowało natomiast poparcie dla rządowej reformy szkolnictwa. Wszystkie te zgromadzenia przebiegły we względnym spokoju. Jak zwykle ucierpiał jednak ruch uliczny we włoskiej stolicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.