Facebook Google+ Twitter

Włochy: Narkotyki z dostawą do domu

Służbowy samochód, telefon, rozpisane dyżury pracy, dostawa towaru do domu... Tak rozprowadza się narkotyki we Włoszech.

 / Fot. Chmee2/ http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Joint(detail).jpg&filetimestamp=20071130185911Pierwsze sygnały o nowym systemie sprzedaży narkotyków dotarły do prasy już w zeszłym roku, kiedy to w Turynie aresztowano wszystkich członków 13-osobowej organizacji, zajmującej się rozprowadzaniem środków odurzających. Grupa miała ok. 300 stałych klientów, którzy mogli telefonicznie składać zamówienia, a ich wiarygodność była potwierdzana hasłem. Kilkanaście miesięcy później, w okolicach Rzymu, złapano dilera pochodzenia tunezyjskiego, który także dostarczał narkotyki do domu klienta.

W Neapolu natomiast powstał wręcz “zakład pracy", prowadzony przez pięć kobiet i jednego mężczyznę. Pracownicy dysponowali służbowym telefonem, samochodem, a dyżury rozpisane mieli od 7 rano do 2 w nocy. Narkotyki dostarczano ze Scampia (dzielnica Neapolu uważana za kryminalną) do każdego klienta w ciągu 24 godzin; nawet poza miasto.

Policyjny oddział antymafijny odkrył również kolejny “punkt handlowy”, prowadzony przez dwójkę nastolatków w wieku 15 i 16 lat. W momencie wkroczenia policji do lokalu młodzi dilerzy wyrzucili przez okno broń palną i część narkotyków. Obecność kobiet i dzieci w narkotykowym biznesie z dnia na dzień jest coraz częstszym zjawiskiem. Zazwyczaj są to żony, przesiadujących w więzieniach mafiosów, które w ten sposób zarabiają na utrzymanie rodziny. Takie miejsca pracy oferuje oczywiście mafia.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.04.2009 22:10

rynek nie znosi próżni jeśli jest klient zawsze znajdzie się dostawca zwalczanie tego za pomocą prawa czy państwowych instytucji jest całkowicie nieskuteczne i w dodatku bardzo kosztowne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żadna nowość w sumie, tyle że dopiero teraz o tym się mówi. W Scampii, Secondigliano, czy na Sycylii (catania, palermo) to funkcjonuje już od dawien dawna, a biznesy prowadzą nie 15-16, a 10-11 latkowie.

Pani Anno - pozdrowienia do Neapolu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.