Facebook Google+ Twitter

Włochy ogarnięte gorączką totolotka. Do wygrania ponad 113 mln euro!

Całe Włochy próbują szczęścia, a Kościół apeluje do rządu o wydanie dekretu, dzięki któremu główna wygrana miałaby zostać zawieszona i przeznaczona dla Abruzzo dotkniętego trzęsieniem ziemi. Rząd jednak odmawia.

 / Fot. RedakcjaGłówna wygrana w dzisiejszym losowaniu włoskiego totolotka to 113 milionów euro. Ostatnio szczęśliwa „szóstka” padła 31 stycznia. Wcześniejsza rekordowa wygrana padła w październiku 2008. Szczęśliwiec z Sycylii wygrał 110 mln euro.

Dzisiaj, we włoskich kolekturach są kolejki. Minimalny zakład kosztuje 1 euro. Liczba autokarów pełnych turystów, którzy przyjeżdżają tylko po to, by zagrać w totolotka, zwiększa się. Totolotkowa gorączka rozszerza się na całą Europę. Szczęścia próbują Niemcy, Słoweńcy, Chorwaci i Francuzi, którzy oblegają przygraniczne kolektury.

Wczoraj włoski kościół zaapelował o „zamrożenie” głównej wygranej i przeznaczenie jej dla regionu dotkniętego katastroficznymi trzęsieniami ziemi – Abruzzo, jako gest solidarności, ale i również zdrowego rozsądku. Taka wygrana jest pokusą, namawia do hazardu i zmusza wielu ludzi do zaciągania długów. Rozwiązaniem powinno być wydanie specjalnego dekretu ze strony rządu, który zmieniłby zasady loterii. Rząd odmówił, twierdząc, że teraz jest to niemożliwe. Dopiero po wygranej można zmienić regulamin.

Wieczorem odbędzie się losowanie. Jeszcze przez 10 godzin każdy będzie mógł pomarzyć
o rekordowej wygranej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Niestety ja też.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja to nie mam szczęścia do tego typu gier ;( ;DD

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.