Facebook Google+ Twitter

Włochy po trzęsieniu: Maleje liczba zaginonych, rośnie zabitych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-09 07:45

Po poniedziałkowym trzęsieniu ziemi w środkowych Włoszech maleje liczba zaginionych - jest ich obecnie 10, rośnie liczba zabitych - doszła już do 272.

Wszystko wskazuje na to, że bilans tragicznych wstrząsów będzie niedługo ostateczny. Na dzień pożegnania ofiar wybrano Wielki Piątek, a uroczystościom pogrzebowym będzie przewodniczył wysłannik papieża, watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone.

Ekipy ratownicze pracują bez wytchnienia. Zgodnie z poleceniem ministra spraw wewnętrznych poszukiwania potrwają do niedzieli. Wszyscy jednak wiedzą, że po 48 godzinach od fatalnego wstrząsu o sile około 6 stopni w skali Richtera nadzieje stają się nikłe. Można liczyć już tylko na cud - mówią bardziej doświadczeni. Dla włoskiej obrony cywilnej, założonej w 1976 roku, to już piąte trzęsienie ziemi.

Dzisiaj wizytę ocalałym złoży prezydent Giorgio Napolitano. Także dziś rozpocznie się szacowanie zniszczeń, które może potrwać nawet dwa miesiące. Jutro uroczysty pogrzeb ofiar z udziałem przedstawiciela papieża.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.