Facebook Google+ Twitter

Włochy: Polityk skazany za ''sprzyjanie Cosa Nostra''

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-23 22:42

Na siedem lat wiezienia sąd drugiej instancji w Palermo skazał byłego przewodniczącego regionu Sycylii Salvatore Cuffaro za "sprzyjanie Cosa Nostra". Nieczęsto wymiar sprawiedliwości potwierdza to, czego Włosi domyślają się od dawna - że mafia ma powiązania z polityką.

Cuffaro nie spodziewał się takiego wyroku. Liczył, że w drugiej instancji zostanie oczyszczony z zarzutu uprzedzenia dwóch bossów Cosa Nostra o prowadzonym przeciwko nim dochodzeniu i poinformowania ich, że w mieszkaniu jednego z mafiozów zainstalowano podsłuch.

Dwa lata temu Cuffaro skazany został za to na pięć lat więzienia. Zupełnie się tym jednak nie przejął, a nawet wydał z tej okazji przyjęcie. Sąd bowiem nie uznał jego czynu za sprzyjanie mafii, lecz jedynie za przejaw nagannej nieostrożności. Jednak sąd drugiej instancji ocenił sprawę inaczej i podwyższył wyrok do lat siedmiu.

Były przewodniczący regionu Sycylii jest obecnie senatorem opozycyjnej partii chadeckiej UDC i oświadczył, że nie zrezygnuje z mandatu. Jego obrońcy już zapowiedzieli skierowanie sprawy do Sądu Najwyższego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.