Facebook Google+ Twitter

Włochy: Premiera wierszy ks. Twardowskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-29 22:29

We Włoszech ukazał się pierwszy wybór wierszy księdza Jana Twardowskiego. Zaprezentowano go w Rzymie w ramach festiwalu kultury polskiej "Corso Polonia", w pierwszych dniach listopada jego promocja odbędzie się we Florencji i Bolonii.

Tomik księdza Twardowskiego przedstawili w rzymskim kościele św. Jerzego al Velabro na Palatynie jego spadkobierczyni Aleksandra Iwanowska, wydawca i poeta Davide Rondoni i tłumacz Andrea Ceccherelli. Na wieczór zorganizowany przez polski Instytut Kultury przyszło ponad 150 osób.

To pierwsi włoscy wielbiciele twórczości polskiego księdza poety. Dalszych przysporzy mu na pewno długa recenzja zbioru, jaką zamieścił w piątkowym wydaniu "L'Osservatore Romano". Watykański dziennik stawia go w jednym szeregu z Czesławem Miłoszem, Zbigniewem Herbertem i Wisławą Szymborską, dodając, że "nie ma w Polsce poety bardziej kochanego, bardziej wydawanego, bardziej czytanego od Jana Twardowskiego".

"Prostoduszny, a zarazem mądry głos Jana Twardowskiego, trafia do nas, sceptycznych mieszkańców trzeciego tysiąclecia, z całą kruchością i mocą jego poezji", pisze watykański dziennik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.