Facebook Google+ Twitter

Włochy: Profesor negujący Holokaust trafi przed sąd?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-22 16:55

Rzymska gmina żydowska wystąpi na drogę sądową przeciwko profesorowi stołecznego Uniwersytetu "La Sapienza", który neguje Holokaust. Wykładowca na wydziale filozofii prawa propaguje swoje teorie w Internecie, ale gotów jest, jak twierdzi, podjąć dyskusję na ten temat.

59-letni profesor Antonio Caracciolo nazywa zagładę Żydów "legendą", na temat której obowiązuje wyłącznie oficjalna prawda. Legenda ta, jak twierdzi, wykorzystywana jest przeciwko narodom, które wyszły pokonane z II wojny światowej.

Zdaniem włoskiego naukowca, nie ma pewności co do liczby ofiar obozu w Auschwitz, nikt też nie udowodnił istnienia komór gazowych.

Prezes rzymskiej gminy żydowskiej Riccardo Pacifici zapowiedział podjęcie kroków prawnych przeciwko negacjoniście, ponieważ, jak zauważył, skończył się czas oburzenia i protestów. Jego zdaniem takimi wypowiedziami, w imieniu całego społeczeństwa, powinien zająć się wymiar sprawiedliwości.

Rektor Uniwersytetu "La Sapienza" profesor Luigi Frati powiedział, iż podejmie niebawem kroki dyscyplinarne w stosunku do wykładowcy. Domaga się tego burmistrz Rzymu Gianni Alemanno, który w niedzielę z grupą młodzieży szkolnej wyrusza w kolejną "podróż pamięci" do obozu w Auschwitz-Birkenau.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.