Facebook Google+ Twitter

Włochy: Protestacyjna głodówka dyrektora ONZ ds. wyżywienia i rolnictwa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-14 15:26

Dyrektor generalny FAO, Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw wyżywienia i rolnictwa, Jacques Diouf podjął protestacyjną głodówkę pzreciwko problemowi głodu na świecie. W poniedziałek w Rzymie, gdzie FAO ma swoją siedzibę, rozpoczyna się trzydniowy szczyt poświęcony tej kwestii z udzialem m. in. Benedykta XVI.

Jacques Diouf zaskoczył wszystkich nie tylko swoją inicjatywą, ale i jej formą. Prowadzi bowiem głodówkę w głównym hallu budynku FAO. Rozłożył tam materac i spędził noc w piżamie i narzuconym na nią ciepłym palcie. Rano wytłumaczył dziennikarzom, jaki jest cel jego protestu.

- Proszę wszystkich ludzi dobrej woli, ufających w sprawiedliwość, by przyłączyli się do mego protestu i wyrazili solidarność z miliardem osób cierpiących głód i z dziećmi, które umierając o sześć sekund z tego powodu - oznajmił dziennikarzom Jacques Diuf.

Dyrektor generalny FAO jest przekonany, że można pokonać widmo głodu i że są na to środki. Brakuje natomiast jego zdaniem woli politycznej, stąd potrzeba mobilizacji opinii publicznej. Do protestu przyłączył się sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.