Facebook Google+ Twitter

Włochy: Samorządy krytykują pomysł wycieczek dla ofiar z Abruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-30 08:39

Pomysł, by rodziny, które pozostały bez dachu nad głowa w wyniku kwietniowego trzęsienia ziemi w Abruzji, wysłać w rejsy wycieczkowe po Morzu Śródziemnym, spotkał się krytyką tamtejszych władz samorządowych. Pomysłodawcą był premier Silvio Berlusconi, który, jak twierdzi opozycja, składa jedynie wyborcze obietnice

Coraz powszechniejsze jest przekonanie, że służbowe wyjazdy premiera do Abruzji są częścią jego kampanii wyborczej. Dlatego propozycja rejsów wycieczkowych dla mieszkańców miasteczek namiotowych przyjęta została tam z dużym sceptycyzmem, a nawet irytacją.

- Ludziom bardziej potrzebny jest dach nad głową, aniżeli wakacje nad morzem - powiedziała przewodnicząca prowincji L'Aquila Stefania Pezzopane.

Jak wiadomo do L'Aquili przeniesiono lipcowy szczyt G8, który początkowo miał się odbyć na Sardynii. Jego uczestnicy, z prezydentem Barackiem Obamą, zakwaterowani zostaną w dwóch blokach, udostępnionych im przez gwardię finansową.

Premier nie ukrywa, że w ten sposób chce uniknąć demonstracji przeciwników tego spotkania. Jego zdaniem nikt nie ośmieli się wywoływać zajść w miejscu kataklizmu, który spowodował blisko trzysta ofiar.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.