Facebook Google+ Twitter

Włochy: Skażona woda w kranach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-14 17:36

Pamiątką po kryzysie śmieci w Neapolu i okolicach jest skażona woda w kranach. Wykryli to jednak nie Włosi, lecz Amerykanie, którzy mają w tamtych stronach swoje bazy. Mają oni w tej chwili doskonały pretekst, aby opuścić domy, które, jak się okazało, wynajmuje im mafia.

W mieszkaniach jedenastu rodzin amerykańskich żołnierzy z kranu płynie woda silnie skażona rozpuszczalnikami. Amerykanie podejrzewali, że na dzikie wysypiska śmieci, kontrolowane przez miejscową mafię „camorrę", trafiają także odpadki przemysłowe. Przeprowadzono dokładne badania i okazało się, że w trzech ujęciach woda jest wyraźnie skażona.

Zagrożone rodziny przekwaterowano do koszar w Gricignano. Przypuszcza się, że amerykańskie dowództwo skorzysta z tej okazji, aby mieszkania zmieniło także 1500 pozostałych rodzin. Kilkanaście dni temu okazało się bowiem, że są one lokatorami camorry.

Dowódca amerykańskich sił we Włoszech admirał Mark Fitzgerald pisał już w tej sprawie do władz centralnych, prosząc o ochronę swego personelu przed światem przestępczym. Nie wiedział wtedy jeszcze o zagrożeniu chemicznym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.