Facebook Google+ Twitter

Włochy. Śmieci na dowód osobisty

Od dzisiaj przy włoskich śmietnikach będzie dyżurować straż miejska. Obywatele, którzy chcą wyrzucić śmieci będą legitymowani.

Kampania wciąż zmaga się z problemem śmieci. Wprawdzie nie jest to sytuacja kryzysowa, jednak wielu burmistrzów miasta z powodu zbliżających się upałów stara się rozwiązać problem śmieci na własny sposób. Oto jeden z przykładów opisany w dzisiejszym wydaniu włoskiego dziennika Corriere del Mezzogiorno.

W mieście Santa Maria Capua Vetere (Kaserta), w ostatnich miesiącach, wzrosła ilość śmieci z 500 ton do 650. Władze lokalne twierdzą, że większość śmieci pochodzi z innych okolicznych okręgów.

Dlatego też od dzisiaj aby wyrzucić śmieci obywatele będą legitymowani. Osoby, które nie są zameldowane w tym okręgu zapłacą karę do 50 euro. Początkowo śmietników pilnować będzie straż miejska, jednak z czasem, po ustaleniu miejskiego budżetu, zostanie do tego celu utworzony specjalny oddział ekologiczny. Koszt tych działań będzie wynosił około 50 tysięcy euro.

Jak poinformował kierownik wydziału środowiska Salzillo “ilość śmieci zwiększa się z samego rana, dlatego sądzimy, że śmieci pochodzą z sądów lub uniwersytetu, które nie znajdują się na naszym terenie”. Jak pisze dziennik, są za to odpowiedzialne osoby, które pracując w wyżej wymienionych placówkach w drodze do pracy, przejeżdżając przez wyżej wymienione miasto wyrzucają śmieci. Nie jest to możliwe po zakończeniu pracy, gdyż obowiązuje zakaz wyrzucania śmieci w ciągu dnia, więc prawdopodobnie robią to dopiero w godzinach wieczornych lub wczesnych rannych.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Brudasy [:

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie tak samo jak napisał Mateusz:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak na tydzień, to po co wyrzucać śmieci :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Santa Maria Capua Vetere, czasem może wpaść turysta i wynajmie dom na tydzień... co wtedy? :) Musi wzywać właściciela, który np. mieszka w innym państwie? :>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.