Facebook Google+ Twitter

Włochy: Śmierć Eulany Englaro nie była zabójstwem - orzekła prokuratura

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-28 18:17

Prokuratura w Udine w północno-wschodnich Włoszech nie uznała śmierci Eluany Englaro za zabójstwo. Kobieta, która od siedemnastu lat znajdowała się w nieodwracalnym stanie wegetatywnym, zmarła 9 lutego po tym jak przerwano jej sztuczne odżywianie.

Śledztwo w sprawie domniemanego morderstwa dotyczyło postawy ojca kobiety oraz pomagających mu 13 innych osób, w tym lekarzy.

Swoją decyzję prokurator podjął dziesięć dni po tym, jak w sądzie w Udine złożona została ekspertyza biegłych. Ich zdaniem, stan Eluany Englaro nie rokował żadnych nadziei na poprawę.

Kobieta w 1992 roku uległa ciężkiemu wypadkowi samochodowemu i od tej pory znajdowała się w stanie śpiączki. Od początku jej ojciec domagał się zgody na to, by przerwać - jak mówił - cierpienia córki. W ubiegłym roku zgodził się na to sąd w Mediolanie, a jego orzeczenie usankcjonował Sąd Najwyższy.

Ustalono zasady, na jakich miało dojść do przerwania jej sztucznego odżywiania. Kiedy to nastąpiło, pojawiły się głosy, że Eluana została zamordowana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.