Facebook Google+ Twitter

Włochy: Spór pomiędzy rządem i kierownictwem Fiata o dopłaty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-04 23:04

Spór pomiędzy włoskim rządem i kierownictwem Fiata w sprawie przywrócenia dopłat dla kupujących nowe samochody napawa optymizmem inne gałęzie przemysłu. Na pomoc ze strony państwa czekają m. in. producenci odzieży, mebli i artykułów gospodarstwa domowego.

Przyczyną otwartego konfliktu pomiędzy rządem Silvio Berlusconiego i turyńskim koncernem pozostaje los fiatowskiej fabryki w Termini Imerese na Sycylii. Jest ona nierentowna i dlatego zostanie zamknięta w przyszłym roku, powtarza jedyny włoski producent samochodów.

Dyrektor generalny Sergio Marchionne odrzucił możliwość zmiany tej decyzji, gdyby rząd zdecydował się przywrócić ulgi dla nabywców nowych pojazdów, które zadecydowały o tym, że ubiegły rok był dla Fiata dość udany. Ponieważ sprawa ta zaczyna się komplikować, inne gałęzie przemysłu mają nadzieję, że im przypadnie kwota w wysokości od 300 do 600 milionów euro, której nie dostanie turyński koncern.

W kolejce ustawili się już producenci mebli, artykułów gospodarstwa domowego oraz odzieży. Oczekiwania ich popiera włoski związek przemysłowców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.