Facebook Google+ Twitter

Włochy: Superszybki pociąg z Mediolanu do Rzymu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-25 20:18

Włoskie koleje państwowe zainaugurowały wczoraj superszybkie połączenie z Mediolanu do Rzymu, Alitalia odpowiedziała dziś skróceniem czasu na odprawę pasażerów podróżujących na tej samej, najpopularniejszej we Włoszech trasie.

Obu inicjatywom patronuje premier Silvio Berlusconi. Wczoraj szef rządu podróżował w kabinie maszynisty pociągiem "Czerwona strzała". Zachwycony był zawrotną prędkością, która na niektórych odcinkach przekraczała 360 kilometrów na godzinę. Wyraził zadowolenie, że powstała cenna alternatywa dla transportu lotniczego.

Wydawało się, że Berlusconi zapomniał, że on sam patronował narodzinom nowej Alitalii, gdy przed rokiem storpedował przejęcie włoskich linii lotniczych przez Francuzów, po czym zachęcił grupę rodzimych inwestorów do kupna kontrolowanego przez państwo - i deficytowego - przedsiębiorstwa. Dziś premier się zrehabilitował i wziął udział - co prawda tylko telefonicznie - w prezentacji nowego samolotu Alitalii w Mediolanie. Powtórzył slogan "Kocham Italię, latam Alitalią" i zapowiedział, że niebawem przeleci się nową maszyną.

Jednocześnie kierownictwo linii lotniczych ogłosiło, że skrócona zostanie o 35 minut odprawa pasażerów na trasie Rzym-Mediolan, a kursujące na niej samoloty nosić będą nazwę "Zielona strzała". Podróż koleją trwa o godzinę dłużej niż przelot, bilet lotniczy jest jednak droższy o 200 euro od kolejowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.