Facebook Google+ Twitter

Włochy: Trwają protesty przeciwko reformie oświaty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-23 15:06

We Włoszech nie ustają protesty przeciwko reformie oświaty i szkolnictwa wyższego. Po południu w ministerstwie spraw wewnętrznych premier Silvio Berlusconi weźmie udział w naradzie, jak położyć kres manifestacjom.

Protesty trwają od rana w największych włoskich miastach. Przybierają one rozmaite formy: studenci wychodzą na ulice lub zamykają się na terenie uczelni, dyskutują bądź sami prowadzą zajęcia. W niektórych miastach do strajku przyłączyli się także uczniowie szkół średnich.

We włoskim rządzie istnieją różnice zdań na temat sposobów rozwiązania tej sytuacji. Minister oświaty i szkolnictwa wyższego Maria Stella Gelmini wyraziła gotowość rozmów ze studentami - już od jutra - pod warunkiem, że będą one dotyczyć faktów. Jej zdaniem lewica, wykorzystując do tego media, rozpowszechnia fałszywe pogłoski na temat reformy. Według minister, wmawia się pracownikom oświaty, że rząd planuje cięcia w wysokości ośmiu miliardów euro w wydatkach na edukację. Wczorajszą obietnicę rozprawienia się ze studentami przy użyciu policji chce realizować Silvio Berlusconi. Na razie minister spraw wewnętrznych, który nie jest entuzjastą tego pomysłu, zdołał przekonać premiera, by specjalna narada w tej sprawie odbyła się w siedzibie jego resortu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.