Facebook Google+ Twitter

Włochy: trzęsienie ziemi. Siła wstrząsów osiągnęła 4 stopnie w skali Richtera

We Włoszech znów zatrzęsła się ziemia. Trzęsienie nawiedziło dziś rano region Marche. Epicentrum znajdowało się między Macerata a Fermo. Największy wstrząs miał siłę czterech stopni w skali Richtera. Na razie nie ma żadnych informacji o ofiarach.

Z powodu trzęsienia odwołano zajęcia w większości szkół. / Fot. Dawid SerafinWstrząsy zaczęły się dziś o godzinie 9.07. Najbardziej odczuli je mieszkańcy czterech gmin: Loro Piceno i Sant'Angelo w Pont (prowincja Macerata) oraz Falerone i Montappone (prowincja Fermo). Najsilniejszy wstrząs miał 4 stopnie w skali Richtera i był poprzedzony trzema mniejszymi. Nikomu nic się nie stało. Władze przekonują również, że w regionie epicentrum nie doszło do żadnych poważniejszych zniszczeń.

W szkołach z powodu porannego trzęsienia odwołano lekcje. Region Marche, podobnie jak większość obszaru Włoch jest terenem o wysokiej aktywności sejsmicznej. Poddawany jest on ciągłym obserwacjom. W zeszłym tygodniu naukowcy stwierdzili w tym regionie wstrząs o sile 3,9 stopni w skali Richtera. Jednak wystąpił on bardzo głęboko pod ziemią. Marche graniczy bezpośrednio z regionem Abruzja, gdzie w kwietniu zeszłego roku doszło do najtragiczniejszego trzęsienia ziemi w historii Włoch. / Fot. Dawid Serafin

źródło: corriere.it, własne

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.