Facebook Google+ Twitter

Włochy: uratowano 4 tysiące imigrantów

4 tysiące imigrantów z Afryki Północnej uratowała włoska straż przybrzeżna patrolująca wody na Morzu Śródziemnym - poinformował szef MSW Angelino Alfano. Podkreślił, że kryzys imigracyjny wciąż się nasila.

 / Fot. PAP/EPA/ITALIAN COAST GUARD PRESS OFFICE HANDOUTWłoski minister spraw wewnętrznych w wywiadzie radiowym poinformował, że w ciągu ostatnich godzin straż przybrzeżna udzieliła pomocy dwóm statkom handlowym, na pokładzie których było ponad 600 nielegalnych imigrantów.

Jak podaje Wirtualna polska, szef MSW podkreślił, że od początku roku do Włoch przybyło ponad 15 tysięcy uciekinierów z Afryki.

Alfano zauważa, że liczba imigrantów przybywających do Włoch niepokojąco rośnie. Większość z nich korzysta z łodzi, które są w fatalnym stanie technicznym, co zwiększa niebezpieczeństwo katastrofy. Minister spraw wewnętrznych oczekuje reakcji Europy, bo jak zauważa, Morze Śródziemne jest nie tylko granicą Włoch, ale również granicą Europy.

Włoskie siły morskie i powietrzne patrolują Morze Śródziemne i niosą pomoc nielegalnym imigrantom od czasu katastrofy statku na Lampedusie, w której zginęło około 400 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A czy to wina Włochów? Zresztą po co nam kolejne setki niewykształconych mieszkańców Afryki liczących tylko na zasiłki? Ratowanie ich, przygarnianie i opieka jedynie napędzają kolejnych. Jeśliby się okazało, że jedyne na co mogą liczyć to bilet powrotny to daliby sobie spokój i problem sam by się rozwiązał. A tak Europę (i w tym Polskę, dzięki premierowi) zalewają tysiące bezproduktywnych (nie liczac dzieci) imigrantów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.