Facebook Google+ Twitter

Włochy: W loterii narodowej można wygrać 116 milionów euro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-05 15:23

We włoskiej loterii narodowej można wygrać ogromną sumę - 116 milionów euro. Wszystko przez to, że od stycznia nikt nie wytypował poprawnie sześciu wylosowanych w SuperEnalotto liczb.

Kupony lotto masowo kupują teraz już nie tylko Włosi, ale także wiele osób z sąsiednich krajów.
116 milionów euro to druga w historii tak wysoka możliwa wygrana. Rekord padł w zeszłym roku w Hiszpanii, gdzie szczęśliwy zwycięzca zainkasował 181 milionów. Matematycy szacują, że szansa na wygranie we włoskiej loterii jest jak 1 do 622 milionów.

Po wtorkowym losowaniu, w którym nie padła wygrana pierwszego stopnia, na pewno niezadowolone są władze sycylijskiego miasteczka Ficarra. Tamtejsi urzędnicy urządzili zrzutkę i uzbierali 115 euro, za które wykupili zakłady w lotto. Burmistrz Basilio Ridolfo wyjaśnił, że wybrane liczby były związane z patronką miejscowości, Matką Boską Wniebowziętą. Burmistrz zapewnił przed losowaniem, że w razie wygranej połowa pieniędzy zostałaby przeznaczona na potrzeby miasteczka, a druga zostałaby podzielona między mieszkańców - około 2 tysiące osób. Basilio Ridolfo żartował nawet, że szansa na trafienie szóstki w loterii i tak jest większa niż to, że Ficcara otrzyma pieniądze na rozwój od państwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.