Facebook Google+ Twitter

Włochy. W Neapolu powitają Nowy Rok bez petard?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-12-27 20:40

Władze włoskiego miasta apelują do mieszkańców, by ci w tym roku zrezygnowali z odpalania fajerwerków w sylwestra. Apel ma związek z dużą liczbą ofiar śmiertelnych i rannych, ale nie tylko.

 / Fot. ChalliyanW ostatnich latach Neapol był tym włoskim miastem, które najhuczniej świętowało Nowy Rok. Przypłacało to jednak sporą ilością odnotowanych rannych, w tym także dzieci. Wiele osób straciło też życie.

Apel do mieszkańców wystosowali prefekt prowincji Francesco Antonio Musolino, burmistrz miasta Luigi de Magistris czy komendant neapolitańskiej policji Luigi Merolla. Podkreślali oni niebezpieczeństwo związane z korzystaniem z petard, zwłaszcza przez młodocianych. W zamian sugerowali, że Nowy Rok powitać można muzyką, a strzelać najlepiej wyłącznie korkami od szampana.

Rezygnacja z kupna sztucznych ogni ma również być ciosem w zorganizowaną przestępczość, która to zdaniem władz najczęściej stoi za sprzedażą niebezpiecznych materiałów wybuchowych, przeważnie pozbawionych atestu. Policja od wielu dni już konfiskuje w całym kraju tony nielegalnych petard.

Pytanie tylko czy mieszkańcy Neapolu, przede wszystkim ci młodsi, faktycznie posłuchają apelu władz i w tym roku zrezygnują ze sztucznych ogni?

W ostatnich kilku latach w okolicach Sylwestra we Włoszech odnotowano 7 ofiar śmiertelnych i 1650 rannych, w tym 333 dzieci.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.