Facebook Google+ Twitter

Włochy. Wiadukt runął w 6 dni po oddaniu do użytku

Na Sycylii zawalił się nowy wiadukt na drodze krajowej między Palermo a Agrigento. Podczas ceremonii otwarcia podkreślano z dumą ukończenie prac przed czasem.

Zawalony wiadukt na Sycylii. http://www.welovemercuri.com/ / Fot. welovemercuriSycylijska prokuratura zabezpieczyła w poniedziałek dokumentację dotyczącą budowy wiaduktu na włoskiej drodze krajowej między Palermo a Agrigento. Konstrukcja zawaliła się zaledwie sześć dni po inauguracji oddania jej do powszechnego użytkowania.

Prokurator w Termini Imerese wszczął śledztwo na okoliczność katastrofy budowlanej. Powołano już ekspertów dla ustalenia przyczyn runięcia wiaduktu Scorciavacche. Raporty biegłych pozwolą wskazać odpowiedzialnych za ten stan rzeczy.

Wykonawcy robót z grupy Bolognetta jeszcze niedawno ogłaszali, że prace zostały zakończone 23 grudnia, czyli sześć miesięcy przed upływem terminu umownego, który wyznaczono na dzień 23 marca 2015r.

Zawalenie się wiaduktu wymusiło konieczność zamknięcia jednego pasa autostrady na odcinku około tysiąca metrów. Na tym dystansie drogi znajdują się dwa inne wiadukty prowincji Palermo. Warto zapamiętać, że trasa z Palermo do Agrigento odznacza się najwyższym wskaźnikiem wypadków na Sycylii.

Zawalony wiadukt na Sycylii.http://italia-notizie.it/crolla-viadotto-palermo-agrigento-inaugurato-alla-vigilia-di-natale/ / Fot. italia-notizieAnas, który jest zarządcą włoskich dróg oznajmił, że odcinek został zamknięty, gdy tylko zauważono pierwsze oznaki uszkodzenia nawierzchni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.