Facebook Google+ Twitter

Włochy: Wśród ofiar powodzi jest Polka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-04 19:51

Wśród ofiar powodzi i osunięć ziemi w okolicach Mesyny na Sycylii jest 40-letnia Polka. Jej czteroletnia córka jest poszukiwana, uratował się natomiast mąż zmarłej i jej siedmioletni syn.

Kataklizm spowodowany był przez gwałtowne ulewy w nocy z czwartku na piątek. Wstępne doniesienia na temat wymiarów tragedii mówią o 24 zabitych i 40 zaginionych.

Liczba rannych przekroczyła już sto, a pozbawionych dachu nad głową jest ponad 560 osób. Akcji ratunkowej nie przerwano nawet w nocy, mimo deszczu, który przestał padać dopiero dzisiaj około południa. Umożliwiło to przybycie na miejsce tragedii premiera Silvio Berlusconiego. W towarzystwie szefa obrony cywilnej oglądał on rozmiary zniszczeń z helikoptera. Potem odwiedził niektórych ewakuowanych, zakwaterowanych w hotelu w Mesynie. Zapowiedział pomoc dla poszkodowanych.

Wizyta szefa rządu spotkała się z protestami ze strony części mieszkańców. Grupa demonstrantów pikietowała siedzibę prefektury, gdzie spodziewany jest premier. Nad głowami demonstrantów pojawił się transparent z napisem: "Żadnych więcej ofiar, żądamy bezpieczeństwa". Wyrażają oni także sprzeciw wobec lansowanej przez rząd budowy mostu, który połączyłby Sycylię z Półwyspem Apenińskim. Miałby się on zaczynać właśnie w Mesynie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.